Гелеві акумулятори (GEL) - особливості роботи, недоліки та переваги
Гелеві акумулятори EverExceed |
Гелеві акумулятори EverExceed |
AGM акумулятори НОВОГО ПОКОЛІННЯ
|
УВАГА! Перед тим, як купувати "гелевий акумулятор" обов'язково читаємо цю статтю! Це допоможе Вам зробити правильний вибір і позбавить від проблем, пов'язаних з такою покупкою, в подальшому.
Часто в своїй практиці нам доводиться чути від клієнтів питання на зразок «..а це акумулятори гелеві, або свинцево-кислотні?», «..Скажіте, адже гелеві акумулятори краще свинцево-кислотних?», Деякі клієнти ж яро вимагають, щоб їм продали саме гелеві акумулятори, не бажаючи зрозуміти, що в їхньому випадку використання таких батарей технічно не є грамотним. Багато ж просто називають «гелевими» весь клас необслуговуваних герметизованих свинцево-кислотних батарей, хоча більшість з них - це AGM-акумулятори, гелевим ж належить від сили 5-10% ринку, і знаходять вони своє застосування в досить вузьких сферах (наприклад, в системах автономного електроживлення на сонячних батареях).
У даній статті ми розглянемо основні властивості гелевих акумуляторів, їх недоліки та переваги.
Після прочитання статті - натисніть, щоб ВИБРАТИ І КУПИТИ AGM або ГЕЛЕВА АКУМУЛЯТОР
Для додаткової інформації зв'яжіться з нашим менеджером
GEL VRLA (SLA), або гелеві акумулятори (електроліт - гелеобразний) - підвид свинцево-кислотних необслуговуваних герметичних акумуляторів, в яких іммобілізація електроліту на пластинах досягається шляхом додавання до сірчаної кислоти силіконового наповнювача (нагадаємо, що крім гелевих акумуляторів, існує також другий підвид необслуговуваних VRLA батарей - AGM акумулятори).
Також хочемо звернути Вашу увагу, що якщо Вам десь пропонують купити "гелІєві" акумулятори, то таких видів батарей у природі не існує! Докладніше про це Ви можете почитати у нашій статті "Гелієві" акумулятори – руйнування міфу.
У такому разі треба бути як мінімум пильним щодо якості продукції, що купується, бо компетенція продавця тут явно під великим питанням.
Особливості гелевих акумуляторів:
- гелевий електроліт заповнює простір між пластинами АКБ, але сепаратор не виключається.
- рекомбінація газів в гелевих акумуляторах має дещо меншу ефективність (до 97%), ніж в AGM типі (в яких вона понад 99%).
- в гелевому електроліті іони мають гірші показники рухливості (в силу більшої щільності середовища), що негативно позначається на динамічних розрядних і зарядних характеристиках гелевих акумуляторів (відштовхувальні струми, що розвиваються, на 20-40% нижче, ніж у AGM). Більш того, може спостерігатися тимчасовий провал в напрузі при набиранні навантаження, що може призводити до спрацьовування автоматики і захистів і неадекватній поведінці обладнання в цілому; тому слід з обережністю застосовувати гелеві акумулятори в системах управління струмом і подібних пристроях з комутацією швидкоплинних струмів;
- зарядка гелевих акумуляторів обмежується струмом не більше 0,2 С10, в іншому випадку виникає небезпека "спучування" гелю надлишковими газами через меншу ефективність рекомбінації і обмеженою теплопровідністю;
- гелеві акумулятори краще живити від зарядних пристроїв з високою якістю напруги (стабільність, мінімум пульсацій), щоб уникнути перезаряду і перегріву;
- гелеві акумулятори не переносять навіть короткочасних коротких замикань - будь-яке КЗ (наприклад, при установці акумулятора Ви випадково замкнули на частку секунди два полюси металевим гайковим ключем) моментально виводить акумулятор з ладу.
- гель ефективніше фіксує матеріал пластин, знижуючи їх знос в режимах глибоких розрядів, тому циклічний ресурс гелевих акумуляторів в 2-3 рази вище, ніж у звичайних АGM (але не AGM-акумуляторів нового покоління!); це головна (і, мабуть, практично єдина) перевага гелевих акумуляторів, тому їх доцільно застосовувати в тих випадках, де таке застосування (циклічний режим з глибоким розрядом) затребуване;
- гелеві акумулятори також можуть експлуатуватися в будь-якому положенні (крім перевернутого)
- АКБ з гелеподібним електролітом мають дещо менший саморозряд, ніж їх AGM-аналоги, тому гелеві АКБ краще використовувати в тих режимах, де розряд проводиться малим струмом протягом тривалого часу (7 днів і вище). Це, хоч і незначне, але все таки ще одна (друга? :) перевага акумуляторів типу GEL над AGM типом.
Як бачимо, гелеві акумулятори «кращі» (якщо так можна сказати), тільки в плані підвищеного циклічного ресурсу (і то, не завжди, адже AGM-акумулятори нового покоління мають навіть більший циклічний ресурс!) І трохи меншого % саморазряда. В іншому ж вони поступаються в технічному плані, в плані надійності і «дуракостійкості» AGM акумуляторам. До того ж, гелеві акумулятори зазвичай на 30-40% дорожче, ніж AGM.
На даний момент наша компанія пропонує вигідну альтернативу гелевим акумуляторам - причому, навіть в плані циклічного ресурсу! Це AGM-акумулятори нового покоління від EverExceed. Завдяки інноваційному складу активних матеріалів пластин, а також різними технологічними «ноу-хау», дані АКБ мають удвічі збільшений циклічний ресурс в порівнянні зі звичайними AGM-батареями - близько 600 циклів глибокого 100% розряду!
ІнверторнО-АКУМУЛЯТОРНА СИСТЕМА - ВИГІДНА ЗАМІНА генератору 15 переваг !!! |
ВАРТІСТЬ І ПРИКЛАДИ інверторно-акумуляторних СИСТЕМ РЕЗЕРВНОГО ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ
|
Пульсар Лімітед - Енергія для Кращого Життя!
Sign up to our newsletter
Receive our latest updates about our products & promotions