Гелеві акумулятори (GEL) - особливості роботи, недоліки та переваги

 

Гелеві акумулятори EverExceed Marine GEL Range (12 В / 33-240 Аг)

Гелеві акумулятори EverExceed
Marine GEL Range (12 В / 33-240 Аг)

Гелеві акумулятори EverExceed Solar GEL Range

Гелеві акумулятори EverExceed
Solar GEL Range (6 і 12 В / 20-250 Аг)

Акумулятори для ДБЖ EverExceed Standard Range

AGM акумулятори НОВОГО ПОКОЛІННЯ
EverExceed ST Range (6-12 В / 33-250 Ач)

 

УВАГА! Перед тим, як купувати "гелевий акумулятор" обов'язково читаємо цю статтю! Це допоможе Вам зробити правильний вибір і позбавить від проблем, пов'язаних з такою покупкою, в подальшому.

Часто в своїй практиці нам доводиться чути від клієнтів питання на зразок «..а це акумулятори гелеві, або свинцево-кислотні?», «..Скажіте, адже гелеві акумулятори краще свинцево-кислотних?», Деякі клієнти ж яро вимагають, щоб їм продали саме гелеві акумулятори, не бажаючи зрозуміти, що в їхньому випадку використання таких батарей технічно не є грамотним. Багато ж просто називають «гелевими» весь клас необслуговуваних герметизованих свинцево-кислотних батарей, хоча більшість з них - це AGM-акумулятори, гелевим ж належить від сили 5-10% ринку, і знаходять вони своє застосування в досить вузьких сферах (наприклад, в системах автономного електроживлення на сонячних батареях).

У даній статті ми розглянемо основні властивості гелевих акумуляторів, їх недоліки та переваги.


Після прочитання статті - натисніть, щоб ВИБРАТИ І КУПИТИ AGM або ГЕЛЕВА АКУМУЛЯТОР

Для додаткової інформації зв'яжіться з нашим менеджером

Замовити дзвінок


GEL VRLA (SLA), або гелеві акумулятори (електроліт - гелеобразний) - підвид свинцево-кислотних необслуговуваних герметичних акумуляторів, в яких іммобілізація електроліту на пластинах досягається шляхом додавання до сірчаної кислоти силіконового наповнювача (нагадаємо, що крім гелевих акумуляторів, існує також другий підвид необслуговуваних VRLA батарей - AGM акумулятори).

Також часто в інтернеті пропонують купити "гелієві", "мультигелеві" та інші загадкові види АКБ. Остерігайтеся подібних пропозицій, бо всі ці назви висмоктані з пальця і ​​насправді зазначених видів батарей в природі не існує! Детальніше про це Ви можете почитати в нашій статті "Гелієві" акумулятори - руйнування міфу.

Особливості гелевих акумуляторів:

  • гелевий електроліт заповнює простір між пластинами АКБ, але сепаратор не виключається.
  • рекомбінація газів в гелевих акумуляторах має дещо меншу ефективність (до 97%), ніж в AGM типі (в яких вона понад 99%).
  • в гелевому електроліті іони мають гірші показники рухливості (в силу більшої щільності середовища), що негативно позначається на динамічних розрядних і зарядних характеристиках гелевих акумуляторів (відштовхувальні струми, що розвиваються, на 20-40% нижче, ніж у AGM). Більш того, може спостерігатися тимчасовий провал в напрузі при набиранні навантаження, що може призводити до спрацьовування автоматики і захистів і неадекватній поведінці обладнання в цілому; тому слід з обережністю застосовувати гелеві акумулятори в системах управління струмом і подібних пристроях з комутацією швидкоплинних струмів;
  • зарядка гелевих акумуляторів обмежується струмом не більше 0,2 С10, в іншому випадку виникає небезпека "спучування" гелю надлишковими газами через меншу ефективність рекомбінації і обмеженою теплопровідністю;
  • гелеві акумулятори краще живити від зарядних пристроїв з високою якістю напруги (стабільність, мінімум пульсацій), щоб уникнути перезаряду і перегріву;
  • гелеві акумулятори не переносять навіть короткочасних коротких замикань - будь-яке КЗ (наприклад, при установці акумулятора Ви випадково замкнули на частку секунди два полюси металевим гайковим ключем) моментально виводить акумулятор з ладу.
  • гель ефективніше фіксує матеріал пластин, знижуючи їх знос в режимах глибоких розрядів, тому циклічний ресурс гелевих акумуляторів в 2-3 рази вище, ніж у звичайних АGM (але не AGM-акумуляторів нового покоління!); це головна (і, мабуть, практично єдина) перевага гелевих акумуляторів, тому їх доцільно застосовувати в тих випадках, де таке застосування (циклічний режим з глибоким розрядом) затребуване;
  • гелеві акумулятори також можуть експлуатуватися в будь-якому положенні (крім перевернутого)
  • АКБ з гелеподібним електролітом мають дещо менший саморозряд, ніж їх AGM-аналоги, тому гелеві АКБ краще використовувати в тих режимах, де розряд проводиться малим струмом протягом тривалого часу (7 днів і вище). Це, хоч і незначне, але все таки ще одна (друга? :) перевага акумуляторів типу GEL над AGM типом.

Як бачимо, гелеві акумулятори «кращі» (якщо так можна сказати), тільки в плані підвищеного циклічного ресурсу (і то, не завжди, адже AGM-акумулятори нового покоління мають навіть більший циклічний ресурс!) І трохи меншого % саморазряда. В іншому ж вони поступаються в технічному плані, в плані надійності і «дуракостійкості» AGM акумуляторам. До того ж, гелеві акумулятори зазвичай на 30-40% дорожче, ніж AGM.


На даний момент наша компанія пропонує вигідну альтернативу гелевим акумуляторам - причому, навіть в плані циклічного ресурсу! Це AGM-акумулятори нового покоління від EverExceed. Завдяки інноваційному складу активних матеріалів пластин, а також різними технологічними «ноу-хау», дані АКБ мають удвічі збільшений циклічний ресурс в порівнянні зі звичайними AGM-батареями - близько 600 циклів глибокого 100% розряду!
 

ІнверторнО-АКУМУЛЯТОРНА СИСТЕМА - ВИГІДНА ЗАМІНА генератору

генератор або інвертор

15 переваг !!!

ВАРТІСТЬ І ПРИКЛАДИ інверторно-акумуляторних СИСТЕМ РЕЗЕРВНОГО ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ

Скільки коштує ДБЖ

 

Пульсар Лімітед - Енергія для Кращою Життя!Залиште свій коментар
© Pulsar Ltd., 2022