«Гелієві» акумулятори - руйнування міфу. Порівняння гелевих та AGM батарей

Ви збираєтеся купити гелевий акумулятор?

Хтось сказав Вам, що гелієві батареї - це нове слово в акумуляторних технологіях?

Приготуйтесь дізнатися всю правду про гелієві акумулятори!

Нерідко споживачі, і навіть деякі «горе-продавці» в силу своєї технічної непоінформованості (а другі - однозначно в силу технічної неграмотності) називають гелеві акумулятори «гелієвими». Це є оманою і помилкою, оскільки газ Гелій (Не) не має ні найменшого відношення до акумуляторної галузі. "Гелієвих" акумуляторів в природі взагалі не існує!

Бувають "гелеві" акумуляторні батареї (зі згущеним гелеподібним електролітом), які входять в більш широкий клас свинцево-кислотних герметизованих необслуговуваних клапанно-рекомбінаційних акумуляторів (VRLA). Цей клас акумуляторів практично не виділяє газів (при правильній експлуатації) і не вимагає примусової вентиляції (можуть експлуатуватися навіть в житлових приміщеннях).

"..Синок, діда Мороза не существууует! ..."

Нерідко користувачі помилково називають весь цей клас акумуляторів гелевими (або ж «гелієвими») - так склалося історично, оскільки гелеві акумулятори були розроблені декілька раніше, ніж AGM (так називається інший, більш поширений підклас - з рідким електролітом, абсорбоавним в пористому капілярному сепараторі) .

Пластини в обох підкласах однакові, проте фізична природа рекомбінації (завдяки чому досягається герметичність і необслуговуваність) різна. В силу різної фізики процесів АGM акумулятори дозволяють розвивати більші, ніж гелеві, струми розряду і заряду, особливо в поштовхових режимах, менш критичні до умов заряду, не бояться короткочасного короткого замикання (гелеві при КЗ виходять з ладу миттєво), коротше - "дурнезапобіжні" . Це і зумовило більш широке застосування АGM акумуляторів. Гелеві ж акумулятори доцільно застосовувати лише там, де їх єдина перевага - де вимагається дещо більший ресурс в циклічному режимі (наприклад, в системах автономного живлення на сонячних батареях). У більшості інших застосувань (телекомунікації, енергетика, UPS, та ін., де застосовується режим буферного подзаряда з рідкісними розрядами), гелеві акумулятори майже не застосовуються, або застосовуються все рідше. Гелеві акумулятори, до того ж, дорожчі, ніж AGM.

Так само вигадкою є термін "мультигелевий акумулятор". Продавці подібної продукції стверджують, що в "мультигелевих" акумуляторах поєднані обидві технології: AGM і гелева. Проте, пояснити, як це працює, і як можуть бути суміщені в одному акумуляторі дві абсолютно різні за своєю природою конструкції, ніхто з них не може. "Мультигелевий" акумулятор - це такий же абсурд, як і "безалкогольна горілка". До того ж вартість таких "мульти"-приладів підозріло низька: часом, до двох разів дешевше, ніж у хороших AGM-акумуляторів. Тому ні в якому разі не ведіться на подібні заманухи, щоб потім не шкодувати про викинуті на вітер гроші! Адже, погодьтеся, якщо хочеться випити - то краще доброї горілки, а якщо втамувати спрагу - то краще вже чистої води.

УВАГА! ВАЖЛИВО!

Компанія «Пульсар Лімітед» пропонує вигідну альтернативу гелевим акумуляторім - сучасні високоякісні акумулятори AGM нового покоління EverExceed ST з удвічі збільшеним циклічним ресурсом (до 600 циклів глибокого 100% розряду!), Відмінними розрядними характеристиками і іншими істотними перевагами, про які Ви можете прочитати, натиснувши на відповідне посилання.

 

 

AGM

GEL

Умови заряду / розряду

Більш високі струми розряду/заряду, помірні вимоги до якості зарядноъ напруги (стабільність, пульсації).

Критичні навіть короткочасні КЗ. Розвиваються струми - до 40% менше, ніж у AGM. Гелеві батареї дуже чутливі до якості зарядки.

Термін служби Термін служби (в буферному режимі) блокових AGM батарей ємністю 33 - 250 Аг зазвичай дорівнює 10-12 років. Термін служби (при дотриманні всіх правил і експлуатаційних вимог, перш за все до зарядки) аналогічний AGM батареям

Сфера використання

Широка сфера застосування: від побутових пристроїв до великих промислових потреб.

Застосовуються в системах з регулярним і тривалим (слабкострумовим) розрядом, але де забезпечено підвищену якість заряду.

Циклічний ресурс

У серії акумуляторів EverExceed Standard Range (ST) циклічний ресурс збільшений до 600 (!) циклів глибокого розряду, що зводить їх практично на один рівень з багатьма гелевими акумуляторами. Але більшість же звичайних AGM батарей мають ресурс всього в 250-280 циклів.

Високий циклічний ресурс: 500-600 циклів. (Для OPzV - до 1500 циклів).

Ціна

AGM акумулятори - розумний ціновий варіант для більшості сфер застосування.

В силу дорожнечі матеріалів і методів виробництва, гелеві акумулятори часто дорожче своїх AGM-побратимів на 25-35%.

 

У підсумку, параметри батарей AGM перевершують параметри батарей типу Gel майже по всіх категоріях: розрядні характеристики, вимоги до умов зарядки, розмір, безпеку, термін служби, широта сфер застосування, ціна.Залиште свій коментар
© Pulsar Ltd., 2022