Заливні вентильовані обслуговувані свинцево-кислотні акумулятори: загальна характеристика

Свинцево-кислотні акумулятори (Lead Acid Batteries) мають пластини з активними матеріалами на базі свинцю і електроліт на базі розчину сірчаної кислоти.

Конструктивно поділяються на заливні вентильовані (обслуговуються) та герметизовані рекомбінаційні (не обслуговуються).

У заливних обслуговуваних вентильованих акумуляторах електроліт заливається в елементи через отвір у верхній частині контейнера, через цей же отвір доливається дистильована вода в процесі експлуатації.

Отвори закриваються вентиляційними іскро-безпечними пробками (найчастіше-пористо-керамічними), які пропускають назовні водень і кисень, але затримують пари води і аерозолі. Є варіанти пробок з відкидною кришкою для зручності доливання води та вимірювання параметрів електроліту.

Деякі виробники (в т.ч. і EverExceed) пропонують рекомбінаційні вентиляційні пробки, що частково зв'язують водень з киснем в воду і істотно знижують витрату електроліту.

Корпуси (контейнери) акумуляторних елементів виготовляються з ударостійкого прозорого пластика SAN (стирен-акрил-нітрил).

Матеріал корпусів акумуляторів EverExceed серії Economical Range являє собою більш економічний пламезахисний непрозорий пластик.

Акумулятори найчастіше виготовляються у вигляді 2-В елементів і мають ємність до 3000-4000 Аг,, але для ємностей менше 250 ... 300 Аг нерідко є також 6-В та 12-В моноблоки.

Види заливних вентильованих свинцево-кислотних акумуляторів

Заливні вентильовані акумулятори поділяються за типом використовуваних пластин на наступні основні види:

1. GroE (іноді називаються Plante, в обох випадках - за іменами винахідників) - із суцільними пластинами зі свинцю дуже високої чистоти; термін служби в буферному режимі при Т = 20оС до 25 років.
Вартість - висока.

2. OPzS - з трубчастими позитивними і плоскими намазними негативними пластинами; термін служби в буферному режимі при 20оС - від 15 до 20 років.
Одним з передових світових виробників акумуляторів типу OPzS є компанія EverExceed.
Вартість - середня.

3. OGi - c плоскими намазними позитивними і негативними пластинами; термін служби в буферному режимі при 20оС - до 10-12 років.
Вартість - середня або трохи нижче.

Обслуговувані стаціонарні свинцево-кислотні акумулятори застосовуються в телекомунікаційному і ретрансляційних обладнання, системах безпеки електростанцій, системах перемикання і комутації підстанцій, системах безперебійного електроживлення, сонячної генерації та ін.

 

Альтернатива які обслуговує вентильованим свинцево-кислотних акумуляторів

В наш час динамічного розвитку і прогресу, коли одним технологіям дуже швидко на зміну приходять інші, нові і більш досконалі, не тільки комп'ютери і мобільні телефони з кожним роком все більше радують нас поліпшенням своєї функціональності, а двигуни машин - своєю продуктивністю і більшою економічністю. Той же процес спостерігається і в різних галузях промислового і спеціального напрямку, в тому числі акумуляторному та електротехнічному. Все частіше і частіше в різних додатках замість обслуговуваних свинцево-кислотних заливних батарей технічно і економічно більш доцільним стає використання деяких видів необслуговуваних акумуляторів.

AGM VRLA акумулятори EverExceed виробляються за новітніми прогресивними технологіями, і представлені декількома видами, з різними технічними особливостями:

Свинцово-кислотный аккумулятор 6В, 12В, AGM VRLA необслуживаемый герметизированный

Standard Range

Фронт-терминальный необслуживаемый аккумулятор 12В, AGM VRLA свинцово-кислотный

Front Access

Свинцово-кислотный аккумулятор: моноблоки 2В, AGM VRLA необслуживаемый герметизированный

Modular Max Range

Свинцово-кислотный аккумулятор 6В, 12В, AGM VRLA необслуживаемый герметизированный

Aino Micro

Напруга, U: 6-12, В Напруга, U: 12, В Напруга, U: 2, В Напруга, U: 4-12, В
Ємність, С1018-240, Ач Ємність, С1040-250, Ач Ємність, С10150-3000, Ач Ємність, С201.3-64, Ач
Термін служби – до 12 років Термін служби – до 15 років Термін служби – до 20 років Термін служби – років
Циклічний ресурс: до 600
циклів глибокого розряду
Циклічний ресурс: до 600
циклів глибокого розряду
Циклічний ресурс: до 1000
циклів глибокого розряду
Циклічний ресурс: до 300
циклів глибокого розряду

 Залиште свій коментар
© Pulsar Ltd., 2022