VRLA акумулятори

СВИНЦЕВО-КИСЛОТНІ ГЕРМЕТИЗОВАНІ КЛАПАНО-РЕКОМБІНАЦІЙНІ АКУУМУЛЯТОРИ (VRLA)

 

Акумулятори цієї групи часто позначають скорочено VRLA (Valve Regulated Lead Acid, в перекладі з англ. Клапано-Регульовані Свинцево-кислотні) або ж SLA (Sealed Lead Acid Герметизовані Свинцево-кислотні). Акумуляторні батареї даного типу бувають, в залежності від виконання, різної ємності: від 1 до 300 Аг для 6-В та 12-В моноблоків, і аж до 4000 Аг для 2-В елементів.

Особливість акумуляторів типу VRLA - відсутність необхідності доливання води протягом усього терміну служби і практично повна відсутність виділення газів (водню і кисню) - продуктів електролізу води, що входить до складу електроліту. Тому їх нерідко називають герметизованими необслуговуваними. Незначне обслуговування, тим не менш, необхідно: перш за все, візуальний огляд, протирання від пилу, підтяжка з'єднань і контроль напруги.

Завдяки особливостям конструкції і складу матеріалів пластин, сепараторів і електроліту продукти електролізу води - молекули водню і кисню - в акумуляторах даного типу рекомбинируют, перетворюючись в молекули води і повертаючись до складу електроліту.

Коефіцієнт рекомбінації при нормальних умовах експлуатації досить високий і може досягати> 99%. Тому лише дуже незначна частина непрорекомбініровавшіх газів накопичується всередині корпусу акумулятора і потім при перевищенні заданого рівня тиску стравливается в атмосферу через спеціальні клапани.

Тому в більшості випадків акумулятори VRLA можуть експлуатуватися в складі електроживлення та ін. обладнання в приміщеннях без примусової вентиляції - буде достатньо лише природної. Проте існують нормативи розміщення акумуляторів в шафах і приміщеннях, що розраховуються за формулами виробників.

Електроліт в акумуляторах VRLA знаходиться в зв'язаному стані.

Залежно від способу іммобілізації електроліту акумулятори поділяються на дві основні групи - AGM акумулятори та GEL (гелеві акумулятори), детально ознайомитися ви можете натиснувши на відповідні посилання.

Нерідко споживачі, і навіть деякі «горе-продавці» в силу своєї технічної непоінформованості називають гелеві акумулятори «гелієвими». Це є помилкою, оскільки газ Гелій (Не) не має ні найменшого відношення до акумуляторної галузі. Детальніше про це Ви можете прочитати в статті «Гелієві акумулятори - руйнування міфу. Порівняння гелевих та AGM батарей ».

За типом пластин є кілька варіацій акумуляторів VRLA.

Перш за все, велика частина як АGM, так і GEL акумуляторів випускається з плоскими намазними пластинами, які можуть мати відмінності по товщині, структурі і складу активних матеріалів.

Крім того, деякі виробники (в т.ч. і EverExceed) пропонують акумуляторні батареї AGM спеціального виконання з можливістю підвищеної короткостроковій енерговіддачі - так званий тип HIGHRATE. Дані акумулятори оптимізовані для роботи в ДБЖ. Вони можуть мати й інше позначення. Такі акумулятори виконані за технологією VRLA AGM (з рідким електролітом, адсорбованим в мікропористий сепаратор), але мають підвищену енергоємність і здатні віддати великий струм при розряді невеликої тривалості (високоинтенсивний розряд зазвичай за час до 30 хв.). НR-батареї можуть розвивати велику потужність при коротких розрядах, а для умов тривалого розряду (кілька годин) мають ємність, порівнянну з акумуляторами стандартного AGM-виконання при тих же габаритах. Велика питома потужність таких АКБ досягається за рахунок застосування більш тонких пластин або з розвиненою структурою їх поверхні, а також завдяки деяким варіаціям складу активних матеріалів пластин.

Акумулятори типу HR трохи дорожче стандартних VRLA AGM, але вони більш оптимальні для тих додатків, де потрібно малий час автономності та критичний чинник питомої потужності. З АКБ, виконаної за технологією HR, можна досягти більш високих потужних параметрів і за рахунок цього заощадити, відмовившись від акумулятора стандартного типу більшої місткості.

Треба сказати, що оптимізовані для застосування в ДБЖ акумулятори мають перевагу перед стандартними VRLA батареями при розряді невеликої тривалості. Якщо його час більше 30-40 хв., То показники акумуляторів обох типів порівнюються, і оптимізована АКБ втрачає свою перевагу над стандартною за рахунок відносно більш високої вартості.

Крім плоских пластин застосовуються трубчасті (аналогічні OPzS) в поєднанні з гелевим електролітом (OPzV-тип). Акумулятори цього типу застосовуються в режимах глибоких розрядів середньої і великої тривалості, мають невисокі динамічні характеристики, але високі показники циклічності.

За конструктивним виконанням акумулятори VRLA діляться на 2-В елементи і 4-В, 6-В, 8-В та 12-В моноблоки, а також розрізняються по розташуванню полюсних терміналів. Так, у більшості виробників (в т.ч. і EverExceed) поряд зі звичайними акумуляторами з полюсними терміналами на верхній кришці є тип акумуляторів з фронтальним розташуванням терміналів (фронт-термінальні акумулятори), що зручно для стійкового/шафового розміщення акумуляторів, з'єднання їх один з одним і обслуговування/контролю.

Корпуси акумуляторів VRLA зазвичай виготовлені з удароміцного термостійкого пластика ABS (стандарт UL94 HB), деякі виробники (в т.ч. і EverExceed) опционно пропонують вогнестійкий (не поширює горіння) АBS відповідно до стандарту UL94 VO.

У таблиці нижче можна побачити, в яких сферах застосовуються різні види VRLA-акумуляторів:

AGM GEL HIGH RATE OPzV
 • Системи безперебійного живлення (ДБЖ)
 • Телекомунікація
 • Приймально-передавальне обладнання зв'язку
 • Системи аварійної подачі електроенергії на електростанціях і підстанціях
 • Системи сигналізації
 • Охоронні та протипожежні системи
 • Електронні касові апарати
 • Системи аварійного освітлення
 • Автономне обладнання (мийні машини, вантажна техніка, коляски для інвалідів)
 • Телекомунікація
 • Холодильне обладнання
 • Освітлення
 • Електромобілі
 • Вітряна і сонячна генерація
 • Автономне електрообладнання

 

 • Джерела безперебійного живлення (ІПБ, UPS)
 • Аварійне освітлення
 • Телекомунікація
 • Промислові споживачі постійного струму
 • Телекомунікації
 • Аварійне освітлення/ авігаційні програми
 • Джерела безперебійного живлення (UPS)
 • Комутаційно - розподільні системи
 • радіорелейний зв'язок
 • Системи контролю і управління
 • Стаціонарні системи сонячної генерації та накопичення електроенергії

Компанія «Пульсар Лімітед», ексклюзивний представник «EverExceed Industrial Company Limited», одного з найбільших світових виробників акумуляторних батарей промислового типу, сонячних батарей, ДБЖ, зарядно-випрямних пристроїв та іншої електротехнічної продукції, пропонує на ринку України високоякісні промислові акумуляторні батареї різного виконання і типу (практично всі з перерахованих вище), а також професійний сервіс по підбору, проектуванню, монтажу, вводу в експлуатацію та подальшого обслуговування рішень будь-якого рівня складності.

Хочете дізнатися більше? Зв'яжіться з нашим менеджером

Замовити дзвінок

 

AGM VRLA акумулятори EverExceed виробляються за новітніми прогресивними технологіями, і представлені декількома видами, з різними технічними особливостями:

Свинцово-кислотный аккумулятор 6В, 12В, AGM VRLA необслуживаемый герметизированный 

Фронт-терминальный необслуживаемый аккумулятор 12В, AGM VRLA свинцово-кислотный 

Свинцово-кислотный аккумулятор 6В, 12В, AGM VRLA необслуживаемый герметизированный

Standard Range

Front Access

Modular Max Range

Aino Micro

Напруга, U: 6-12, В Напруга, U: 12, В Напруга, U: 2, В Напруга, U: 4-12, В
Ємність, С1018-240, Аг Ємність, С1040-250, Аг Ємність, С10150-3000, Аг Ємність, С201.3-64, Аг
Термін служби - до 12 років Термін служби - до 15 років Термін служби - до 20 років Термін служби - 5-8 років
Циклічний ресурс: до 600
циклів глибокого розряду
Циклічний ресурс: до 600
циклів глибокого розряду
Циклічний ресурс: до 800
циклів глибокого розряду
Циклічний ресурс: до 300
циклів глибокого розряду

Пульсар Лімітед - Енергія для Кращою Життя!Залиште свій коментар
© Pulsar Ltd., 2022