Переваги ДБЖ «On-Line» типу перед «Line-Interactive» в опалювальних системах

Порівняння сучасних ДБЖ подвійного перетворення виробництва концерну INVT з «традиційним» рішенням для захисту котлів і іншої побутової техніки - лінійно-інтерактивними ДБЖ (line-interactive) і багатофункціональними инверторами резервного типу (Off-line).

Ще зовсім недавно найбільш популярним вибором для гарантованого електроживлення котельного обладнання були ДБЖ лінійно-інтерактивного типу з номінальною потужністю від 300 до 1000 Вт. Дані рішення цілком справлялися з поставленим завданням по забезпеченню безперебійним живленням різної техніки, в першу чергу котлів опалення. Але ефективність захисту обладнання за допомогою ИБП подібного типу - значно нижче, ніж за допомогою ДБЖ подвійного перетворення (архітектура Online)

Чому для даної сфери застосування зазвичай застосовували ДБЖ лінійно-інтерактивного типу?

1) Основним критерієм вибору на користь ДБЖ лінійно-інтерактивного типу (або Off-line), була значно нижча ціна рішення.

Дійсно, до недавнього часу Online ДБЖ невеликої потужності, наприклад, 1000 ВА, були мінімум в 2 рази дорожче аналогічних лінійно-інтерактивних моделей. Але в умовах інтенсивного удосконалення технологій і масового виробництва, ціни на ДБЖ різної архітектури відрізняються вже значно менше. На сьогоднішній день різниця в ціні між Online і лінійно-інтерактивними моделями з чистою синусоїдою рідко перевищує 10-15%. Аналогічна ситуація і з вартістю батарей: наприклад, для лінійно-інтерактивного ДБЖ потрібна одна батарея 100Аг, а для аналогічного ДБЖ подвійного перетворення - 3 батареї 33-35Ач, різниця в ціні між цими наборами батарей становить максимум 10-12%. Тобто на сьогоднішній день співвідношення вартості аналогічних рішень на базі ДБЖ застарілого лінійно-інтерактивного типу і рішень на базі ДБЖ подвійного перетворення становить всього до 10-15%, що при значно більш високому рівні захисту і інші переваги Online ДБЖ робить їх набагато привабливішими для клієнта.

2) ДБЖ подвійного перетворення зазвичай не виробляються потужністю менше 1000 ВА, і замовник просто не бажав купувати такий ДБЖ, якщо потужність навантаження, наприклад, газового котла, «за паспортом» всього 100-150 Вт

Це поширена помилка, і найбільш часта причина виходу з ладу лінійно-інтерактивних ДБЖ. Насоси котлів і деяке інше побутове обладнання має значні пускові струми. При цьому інвертори лінійно-інтерактивних ДБЖ мають набагато менший запас потужності через більш примітивну конструкцію і використання більш дешевих компонентів. Періодично повторювані скачки струму навантаження порівняно швидко виводять з ладу лінійно-інтерактивні ДБЖ, і це всього лише питання часу.

Беручи до уваги, що таке обладнання, як, наприклад, котли опалення, зазвичай знаходиться в заміських будинках, де якість електромережі часто гірше міський, і при цьому котельне обладнання має все більше електронних компонентів і стає все більш вимогливим до якості мережі, вибір ДБЖ лінійно-інтерактивного типу, що мають більш низький рівень захисту і надійність, стає невиправданою економією. У практиці, в заміських будинках ми досить часто реєструємо стрибки напруги від 160В до 260В, при цьому нерідко зміна напруги носить імпульсний характер. Такі стрибки напруги відбуваються з різних причин: починаючи від неякісних комутацій на підстанціях і закінчуючи перевантаженнями загальної мережі від включених бетономішалок, електричних культиваторів, зварювальних апаратів, потужних систем опалення у сусідів і т.п.

Наводимо порівняльну таблицю за основними параметрами ДБЖ двох типів:

 

Лінійно-інтерактивний ДБЖ (Наприклад, модель 
Pulsar RX1000, 1000Вт/24В)

Online UPS 
NetPRO 1KL 
(1000ВА/900Вт)

Тип пристрою

Лінійно-Інтерактивний
(Коли мережа присутня, ток транзитом проходить безпосередньо до споживача, а сам акумулятор знаходиться в буферному режимі підзарядки)

Онлайн ДБЖ - подвійне перетворення.
(Акумулятор постійно знаходиться в режимі підзарядки, а від ланцюга акумулятора відбувається постійне інвертування з 36В постійного струму на 220 В змінного)

Час переходу на живлення від батарей

5-10мс

(Зазвичай не критично для котлів опалення та домашніх комп'ютерів, але електроніка деяких сучасних котлів вже чутлива до таких затримок подачі напруги)

0мс

(Оскільки відбувається постійне перетворення енергії від шини постійного струму на вихід ДБЖ)

Тобто зникнення електромережі Ви і Ваше обладнання просто не помітите! :)

Стабільність вихідної напруги

220В  +/- 10%, +/- 15%
(Достатня точність для більшості побутової техніки, включаючи комп'ютери, але багато сучасних моделей котельного обладнання, а також системи відеоспостереження можуть бути вельми чутливі до подібних перепадів напруги)

220В/230В/240В 
– на выбор пользователя

≤ 1,5% (при лінійних навантаженнях)
≤ 5% (при нелінійних навантаженнях)
(Достатня стабільність напруги для будь-якого побутового обладнання, систем відеоспостереження і «розумний дім»; ДБЖ даної моделі застосовуються і для більш відповідального обладнання, такого як апарати УЗД і системи промислової автоматизації)

Тобто у вас на виході завжди ідеальне напруга 220В / 50Гц, незалежно від «примх» зовнішньої мережі.

Діапазон вхідної напруги

145 – 275 В  

Від -50 до + 25% від номінальної
(Якщо встановлено номінальна вихідна напруга 220В, напруга на вході без переходу на батареї - від 110 до 275В)

Онлайн моніторинг

Немає

Є можливо встановити спеціальну карту для дистанційного моніторингу системи і відключення комп'ютерів

Частота на виході

При наявності мережі:
аналогічна мережевий
При роботі від АКБ
50Гц

Вибирається в настройках
50-60Гц
(У нашій практиці іноді зустрічаються замовники, які використовують імпортне обладнання, наприклад сільськогосподарські системи автоматизації, що вимагає частоту 60 Гц)

Вартість

238 USD

253 USD

Вартість системи з аналогічною ємністю батарей

ДБЖ + 2 АКБ
Pulsar CS 12-75 (1,8 кВт/год)
238 + 203х2 = 644USD

ДБЖ + 3 АКБ
Pulsar CS 12-55 (1,98 кВт/год)
253 + 169х3 = 760USD

Вартість з АКБ, з аналогічним запасом енергії

ДБЖ + 2 АКБ
EverExceed ST-1255 (1,32кВт/год)
238 + 213х2 = 664USD

ДБЖ + 3 АКБ
EverExceed ST-1235 (1,26кВт/год)
253 + 126х3 = 631USD

Мабуть, єдиним мінусом Онлайн ДБЖ є їх більше споживання енергії при роботі від мережі в режимі подвійного перетворення. Оскільки off-line і лінійно-інтерактивні ДБЖ при наявності мережі працюють в режимі «транзит» (тобто практично безпосередньо пропускають вхідну мережа на навантаження), то і споживають в даному випадку зовсім небагато (ККД може досягати 96-98%). А ось On-Line ДБЖ працюють в режимі безперервного подвійного перетворення (випрямлення + інвертування), тому ККД пристроїв потужністю 1-3 кВА при роботі від мережі зазвичай не перевищує 90%.

Проте, перевитрата в пару десятків кіловат-годин на місяць - суща дурниця в порівнянні з тими перевагами і безпекою, яку забезпечує Online рішення.

Також варто відзначити, що тільки ІБП подвійного перетворення надійно працюють в парі з генераторами напруги - особливо з дешевими портативними електрогенераторами, що мають низьку стабільність вихідної напруги і частоти, а також викривлену форму вихідної напруги. В умовах нестабільних електромереж, ДБЖ подвійного перетворення серії NetPRO UPS зарекомендували себе в якості надійного і безвідмовного рішення для захисту найбільш відповідального устаткування.

Хочете дізнатися більше? Зв'язок з нашим менеджером.

Заказать звонок

Пульсар Лімітед - Енергія для Кращою Життя!Залиште свій коментар
© Pulsar Ltd., 2022