Економія на нічному тарифі за рахунок системи накопичення електроенергії - міф, чи реальність?

Як заощадити на тарифах на електроенергію?

Тарифи на електроенергію продовжують зростати, і кожен намагається заощадити як може.
Кілька простих варіантів, як втілити бажання в реальність:

1) Знизити витрату електрики шляхом придбання сучасного обладнання, яке має низьке електроспоживання і високий ККД;

2) Заміна застарілих ламп розжарювання на сучасні світлодіодні LED лампочки;

3) Перехід на 2х/3х зонний лічильник обліку спожитої електроенергії.

А й справді, ні для кого не секрет що навантаження на електромережі, в залежності від часу доби істотно відрізняється. Вранці (07:00-10:00), коли люди збираються на роботу і запускаються підприємства, і в вечірній час (19:00-23:00), коли люди масово повертаються додому - навантаження на енергосистему вище, а вночі - різко падає .

Енергетичні компанії виробляють енергію цілодобово і, ураховуючи нерівномірне підключення споживачів (пікове і знижене), виробники електрики відчувають деякі складності. За даними фахівців, щодня відбувається «запуск-зупинка» 10 енергоблоків ТЕС, а такий режим роботи змушує витрачати більшу кількість ресурсів (вугілля, газ, нафта) в порівнянні з рівномірною роботою електростанцій.

Тому в нічний час, коли навантаження на мережу падає, для енерговиробників вигідніше знизити тариф і дати можливість людям і підприємствам користуватися електрикою за нижчою ціною! Нічні тарифи цілком зручні для користування як для промислових підприємств, так і для пересічних громадян, які хочуть заощадити копійку, яка насправді рубль береже;)

Використання систем накопичення електроенергії для використання її в нічний час

Проте, нічне споживання часто не настільки велике, як денне, тому багато громадян замислюються про варіанти більшої економії. Один з варіантів, який відразу привертає і викликає інтерес у багатьох користувачів, це можливість використання сучасних систем акумулювання електроенергії - для накопичення її в нічний час (за низьким тарифом) та віддачі в мережу днем, коли ціни високі. Про цей «потенційний варіант» ми і поговоримо детально, з наведенням конкретних цифр, в даній статті.

Візьмемо для прикладу будинок з місячним споживанням електроенергії в 300 кВт/год.

Це означає, що за добу споживання будинку складе близько 10 кВт*год - давайте запам'ятаємо цю цифру і припустимо, що електроприлади в будинку працюють тільки в денний час.

Стандартний денний тариф діє з 07:00 до 23:00 і становить 1,68 грн. з ПДВ за 1 кВт*год.

У нічний час тариф удвічі менше і становить 0,84 грн. за кВт*год.

Проведемо калькуляцію по оплаті за спожиту енергію в денний час:
10 кВт*год х 1,68 грн. = 16,8 грн. - оплата за добу
16,8 грн. х 30днів = 504 грн. - оплата за місяць
504 х 12 = 6048 грн. - оплата за рік.

Уявімо ситуацію, що в будинку встановлена ​​інверторні-акумуляторна система резервного електроживлення, але використовують її не для екстрених випадків, коли електрика в розетці пропадає, а для заряду акумуляторів вночі, а в денний час їх повністю розряджають.

Для заряду акумуляторів потрібно на 20% енергії більше, ніж ми потім можемо з них номінально отримати, тому для накопичення 10 кВт*год нам буде потрібно:
10 кВт*год + 20% = 12 кВт*год
12 кВт*год х 0,84 = 10,08грн - оплата за добу
10,08 х 30днів = 302,4 грн - оплата за місяць

302,4 х 12 = 3628,8 грн. - оплата за рік (при нічному заряді акумуляторів).

Таким чином, ми бачимо, що економія від цього задуму (у порівнянні зі стандартним денним енергоспоживанням), складе:
6048 - 3628,8 = 2419,20грн !!

А тепер давайте порахуємо, скільки буде коштувати обладнання для системи резервного електроживлення середньої потужності:
1) Інвертор-перетворювач з номінальною потужністю 3кВт - 555USD
2) 4 шт. гелевих акумулятора 12В/200Аг, призначених для жорсткої циклічної експлуатації: 588 USD х 4 = 2352 USD

РАЗОМ (вартість обладнання без витратних елементів і монтажних робіт) - 2907 USD.
На дату написання статті курс долара США становить 27,2 грн. за 1 USD.

Рахуємо:
2907 х 27,2 = 79070,4 грн

Термін служби інверторної системи в передбачуваному щоденному циклічному режимі експлуатації складе 2 роки, після чого акумулятори необхідно буде замінити.
79070,40 / (2419,2 х 2 роки) = 16,34

16,34 - саме у стільки разів вартість інвестицій в обладнання перевищує отриману економію.

Тобто, по суті, економії зовсім ніякої і немає, а є лише дуже істотна витрата.

Якщо ж споживання Вашого будинку становить не 300 кВт*год на місяць, а, припустимо, 3000 кВт*год на місяць, коефіцієнт «невигідності» буде приблизно таким же).

Таким чином, приходимо до розуміння, що системи безперебійного електроживлення, на жаль, для економії на «нічному» тарифі не призначені, а їх основне призначення - забезпечити комфортне життя з постійною наявністю світла, щоб при пропажі зовнішньої мережі, не довелося ходити в темряві по дому...

А ось як насправді можна заощадити електроенергію в денний час, ми розповімо в статті: «Мережева сонячна станція для економії і заробітку - при виробленні електроенергії від Сонця».

P.S. Є цікавий спосіб накопичення теплової енергії, при використанні «нічного» тарифу.

Якщо для опалення будинку використовувати місткий (кілька кубометрів) теплоізольований бак для гарячої води, гріти її вночі, а пускати на опалення і гаряче водопостачання днем ​​(вже не витрачаючи електроенергії), то при певних параметрах можна непогано заощадити. Тут важливо те, що старіння бака, на відміну від акумуляторів, практично не відбувається, а інвестиційні витрати в обладнання куди менше.

АЛЕ, оскільки опаленням та водопостачанням ми не займаємося, по даному питанню Вам доведеться звернутися до компаній, що спеціалізуються у відповідному напрямку =)

Пульсар Лімітед - Енергія для Кращою Життя!Залиште свій коментар
© Pulsar Ltd., 2022