Кошик

Наші контакти

02160, м.Київ, вул.Березнева, 10
Час роботи: 09:00 - 18:00 Пн-Пт
Send us your number and we will call you back:

Основні відмінності тиристорних стабілізаторів від симісторних

Основні відмінності тиристорних стабілізаторів від симісторних

У цій статті ми розповімо вам про основну відмінність тиристорних стабілізаторів від симісторних, про деталі і нюанси цих двох типів електронних стабілізаторів напруги.

Тиристорний і симісторний стабілізатор

 

Всі стабілізатори змінної напруги моделей Ампер і Герц виробництва ПП "НВФ "Елекс" за принципом дії відносяться до типу східчастих АВТОТРАНСФОРМАТОРНИХ стабілізаторів з комутацією відводів трансформатора за допомогою електронних ключів (реалізованих на основі високонадійних потужних напівпровідникових приладів - тиристорів або симісторів), керованих високошвидкісним мікроконтролером. у всіх однофазних стабілізаторах Ампер і Герц в діапазоні до 40А включно застосовані симістори BTA41-600B виробництва STMicroelectronics (максимальна напруга пробою 600В, постійний струм навантаження 40А, ударний струм, що не повторюється, у відкритому стані дорівнює 400А).

У всіх однофазних стабілізаторах Ампер і Герц в діапазоні від 50А, а також у всіх трифазних стабілізаторах, силові електронні ключі реалізовані на тиристорах виробництва Ixys Semiconductor GmbH.

Фактично, симістор – це "симетричний тиристор", він проводить струм в двох напрямках, і складається з двох тиристорів в одному корпусі.

симістор BTA41-600B

симістор BTA41-600B 
производства STMicroelectronics

Відповідно, для реалізації електронного перемикаючего ключа достатньо всього одного симістора. Оскільки тиристор проводить струм тільки в одному напрямку, то для роботи в ланцюгах змінного струму застосовується зустрічно-паралельне з'єднання двох тиристорів.

Отже, один ключ, що включає частину обмотки трансформатора, буде складатися вже не з одного, а двох тиристорів. Запобігти можливий вихід з ладу стабілізатора через перегрів напівпровідникових приладів в процесі інтенсивної роботи і забезпечити якісне відведення тепла із застосуванням системи примусового охолодження простіше в разі ключа на двох корпусних тиристорах, ніж на одному симісторі. Застосування тиристорів забезпечує ще більш високу короткочасну перевантажувальну здатність по струму, що підвищує надійність при комутації таких навантажень, як асинхронні електродвигуни, яким властиві великі пускові струми.

Електронні ключі однофазного стабілізатора Елекс Герц V3.0

Електронні ключі однофазного стабілізатора Елекс Герц V3.0

Конструктивно всі однофазні симісторні стабілізатори «Елекс» (до 40А включно) зібрані на одній друкованій платі, а все однофазні тиристорні (від 50А) - на 3-ох друкованих платах (плата вхідних ключів, плата вихідних ключів і плата управління). Тобто, при більш високій собівартості напівпровідникових приладів і їх більшій кількості і, відповідно, більшою прайсової ціною тиристорні стабілізатори володіють вищою короткочасної перевантажувальної здатністю по току в порівнянні з симісторними стабілізаторами при інших рівних умовах. Будь-яких принципових експлуатаційних відмінностей між симісторними і тиристорними стабілізаторами торгової марки Елекс Engineering немає.

Елекс АМПЕР 12 1 25A в розібраному виглядіОднофазний стабілізатор напруги Елекс Ампер 16-1 / 25А в розібраному вигляді

Пульсар Лімітед - Енергія для Кращого Життя!

Sign up to our newsletter

Receive our latest updates about our products & promotions

Вгору